Niedziela, 28 maja 2023

Ceny zabiegu IPL w Krakowie

8 września 2022

Zespół suchego oka to powszechne schorzenie oczu, wywoływane poprzez nadmierne parowanie filmu łzowego lub niedostateczne wydzielanie łez. Osoby zmagające się z ZSO skarżą się zwykle na pieczenie i swędzenie oczu, uczucie piasku pod powiekami, a także ogólne uczucie dyskomfortu, suchości oczu.

W przypadku zaniedbania leczenia zespołu suchego oka z czasem mogą pojawić się także takie objawy jak ból, obrzęk powiek, a nawet zjawisko podwójnego widzenia. Ze względu na warunki środowiskowe, w jakich żyjemy, schorzenie to staje się coraz popularniejsze. Suche powietrze, klimatyzacja, długotrwałe oglądanie telewizji czy praca przy komputerze - to tylko kilka z czynników sprzyjających rozwojowi zespołu suchego oka. Na wystąpienie schorzenia są szczególnie narażone osoby powyżej 40. roku życia, jednak coraz częściej ZSO diagnozowany jest u osób młodszych. Nieleczony zespół suchego oka może doprowadzić nawet do uszkodzenia rogówki.

Zabieg IPL - co to jest?

Zabieg IPL to jedna z nowoczesnych terapii stosowanych u osób zmagających się z zespołem suchego oka. W zabiegach IPL - Intense Pulsed Light, wykorzystuje się wysokoenergetyczny impuls białego światła mający na celu stymulację gruczołów Meiboma i poprawy ich funkcjonowania. Wspomnianym impulsem naświetlane są tkanki wokół oczu - zwłaszcza dolna powieka. Terapia ma na celu ustabilizowanie filmu łzowego oraz stymulacja unerwienia przywspółczulnego gruczołów łzowych. Zabieg trwa zaledwie kilka minut, a efekty można zaobserwować już po kilku sesjach. Odstępy między wizytami ustalane są przez lekarza.

Komu polecany jest zabieg IPL?

Zabiegi IPL polecane są wszystkim pacjentom zmagającym się zespołem suchego oka. Obok zatyczek do kanalików łzowych i kropli nawilżających jest to jedna z najpopularniejszych i najskuteczniejszych form leczenia tego schorzenia. Forma terapii jest ustalona po konsultacji z lekarzem okulistą. Terapię IPL w leczeniu zespołu suchego oka stosują najlepsze kliniki okulistyczne w kraju. Technologia impulsów świetlnych jest bezpieczna, a cały zabieg trwa nie dłużej jak 20-25 minut. Terapia IPL przyczynia się ponadto do zmniejszenia stanu zapalnego oczu.

Ile kosztuje zabieg IPL w Krakowie?

W celu dobrania odpowiedniej i skutecznej terapii dobrze skorzystać z profesjonalnego badania diagnostycznego. Pakiet badań okulistycznych pod kątem zespołu suchego oka to koszt ok. 350 złotych. Oprócz standardowych badań okulistycznych taki pakiet powinien obejmować ocenę filmu łzowego i gruczołów Meiboma. Pamiętajmy, że im wcześniej zareagujemy na objawy zespołu suchego oka, tym szybciej będziemy mogli wdrożyć skuteczną terapię. To z kolei pozwoli nam uniknąć wielu poważnych powikłań. Pojedyncza sesja terapii IPL to koszt rzędu 550 złotych. Jeśli zdecydujemy się skorzystać z pakietu 4 sesji, możemy skorzystać ze zniżki - wówczas za komplet zapłacimy 1800 złotych.