Czwartek, 10 października 2024
Laserowa korekcja wzroku to zabieg, który pozwala całkowicie pozbyć się wad wzroku takich jak krótkowzroczność, nadwzroczność czy astygmatyzm. Dzięki wielu dostępnym metodom, które różnią się nieco stosowanymi laserami oraz sposobem przeprowadzenia całego zabiegu mamy możliwość idealnego dobrania najwłaściwszej techniki dla danego pacjenta. Jednocześnie zabieg laserowej korekcji wzroku jest całkowicie bezpieczny oraz bezbolesny – zdarza się jedynie, że pacjenci skarżą się na lekki dyskomfort w czasie zabiegu oraz krótko po nim.
Kliknij i zobacz, jak przygotować się do zabiegu korekcji wzroku >>> https://vidiummedica.pl/laserowa-korekcja-wzroku/jak-przygotowac-sie-zabiegu-laserowej-korekcji-wzroku/
Należy jednak pamiętać, że to jednak zabieg okulistyczny, a więc wykonywany na niezwykle delikatnym i wrażliwym narządzie, jakim jest oko. Dlatego ważne jest, by do zabiegu starannie się przygotować, przestrzegając wszystkich zaleceń lekarza.
Kwalifikacja do zabiegu
Pierwszy etap, jaki musimy przejść, jeśli chcemy poddać się zabiegowi laserowej korekcji wzroku to kalifikacja. Składa się ona z dwóch części: wywiadu oraz dokładnego badania oczu. Należy na to zarezerwować kilka godzin. Warto też zapytać wcześniej, jak długo przed wizyta kwalifikacyjną należy zrezygnować z soczewek kontaktowych. W każdej klinice dostaniemy dokładne informacje, jak przygotować się do takiej wizyty. Jeśli zostaniemy już zakwalifikowani do zabiegu także dostaniemy szczegółowe wskazówki, co należy robić. Poniżej opiszemy jednak podstawie zasady, które z pewnością Ci się przydadzą, Jeśli planujesz zlikwidować wadę wzroku zabiegiem laserowym.
Przygotowanie do laserowej korekcji wzroku
Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że jeśli bierzemy stale jakiekolwiek leki na przykład hormonalne (w tym tabletki antykoncepcyjne) czy regulujące pracę tarczycy, to sześć miesięcy przed planowaną laserową korekcją wzroku i sześć miesięcy po zabiegu nie wolno przerywać leczenia. Jest to ważne, ponieważ zmiany hormonalne wpływają też na pracę oczu.
Dwadzieścia cztery godziny przed zabiegiem należy zmyć z twarzy makijaż – jeśli mamy skłonność do podrażnień okolic oczu, lepiej kilka dni wcześniej nie używać już kosmetyków takich jak tusz do rzęs, kredka czy cienie do powiek. Nie należy też w okresie przed zabiegiem eksperymentować z nowymi kosmetykami, bo mogą one wywołać uczulenie, a to jest przeciwwskazaniem do zabiegu laserowego.
Jeśli nosimy sztuczne rzęsy, należy zdjąć je co najmniej tydzień przed zabiegiem. Rzecz jasna nie możemy ich mieć także podczas badania kwalifikacyjnego. Po zabiegu należy odczekać do drugiej wizyty kontrolnej, wówczas lekarz oceni, kiedy ponownie możemy skorzystać z tego środka upiększającego.
Dobę przed zabiegiem nie należy też spożywać alkoholu. Po zabiegu należy z niego zrezygnować jeszcze na co najmniej czterdzieści osiem godzin. W dniu planowanego zabiegu nie powinno się też pić kawy ani napojów energetycznych oraz napojów gazowanych. Nie należy się też przejadać, jednak wskazany jest lekki posiłek.
Należy też pamiętać, że laserowa korekcja wad wzroku może być wykonywana jedynie, jeśli jesteśmy zdrowi – dotyczy zarówno zdrowia oczu jak i zdrowia ogólnego. Jeśli pojawi się przeziębienie, alergia czy na przykład łzawienie oczu, termin zabiegu trzeba będzie zmienić. O wszelkich niepokojących objawach należy koniecznie poinformować lekarza przed rozpoczęciem zabiegu laserowego.