Środa, 24 lipca 2024

Ile kosztuje okuloplastyka w Warszawie?

11 stycznia 2021

​Na zabiegu okuloplastyczne decydują się osoby w różnym wieku - wszystko zależy od tego, z jakim defektem się zmagają. W przypadku operacji tego typu nie mówimy zwykle o leczeniu, a o swego rodzaju korekcji powstałych wad. Okuloplastyka ma jednak wymiar zarówno estetyczny, jak i leczniczy. Czy w związku z tym, że jest to dziedzina medycyny działają na pograniczu zabiegów estetycznych, wiąże się ona z wysokimi kosztami?

 

Okuloplastyka - co to jest?

Okuloplastyka to dziedzina medycyny z pogranicza medycyny estetycznej i okulistyki. Jej zadaniem jest korekcja defektów estetycznych wokół oka, jak i przeprowadzanie zabiegów w samej gałce ocznej, np. w przypadku usuwania obcych ciał. Zabiegi tego typu przeprowadzane są zwykle w znieczuleniu miejscowym i należą do dziedziny chirurgii jednego dnia. Co to znaczy? W większości przypadków pacjent może wrócić do domu jeszcze tego samego dnia, w którym odbył zabieg. Konieczny jest oczywiście niezbędny okres rekonwalescencji, który trwa zwykle około 10 dni. W tym czasie musimy szczególnie uważać na swoje oko, a także koniecznie musimy udać się do specjalisty na wizytę kontrolną.

 

Dla kogo polecana jest okuloplastyka?

Okuloplastyka jest szczególnie polecana osobom, które zmagają się z problem opadających powiek. Z wiekiem nasza skóra traci elastyczność w wyniku czego, w obrębie powiek górnych gromadzi się jej nadmiar. Wygląda to nie tylko nieestetycznie, ale także może zaburzać nasze pole widzenia, co jest szczególnie niebezpieczne, np. podczas prowadzenia samochodu. Innym popularnym schorzeniem jest zgrubienie spojówki, czyli tzw. skrzydlik. Może on pojawić się w związku z długą ekspozycją na kurz czy promienie UV. Poza zaczerwienieniem oczu i dyskomfortem wywołuje lekki obrzęk i może prowadzić do pogorszenia ostrości wzroku. Zabiegi okuloplastyczne stosuje się także w przypadku usuwania kaszków i brodawek wokół oka.

 

Jakie są ceny okuloplastyka w Warszawie?

W porównaniu do innych operacji kojarzonych z medycyną estetyczną większość zabiegów z zakresu okuloplastyki charakteryzuje się dość niskim kosztem. Wszelkiego rodzaju guzki, cysty, brodawki, kaszaki czy gradówki możemy usunąć w klinice Vidium Medica już nawet od 700 złotych - wszystko oczywiście zależy od rodzaju i wielkości zmiany. Również w przypadku usuwania skrzydlików, kępek żółtych czy zmian spojówki możemy mówić o bardzo korzystnych cenach. Przy odrobinie zabieg nie powinien nas wynieść więcej niż 1000 złotych. Z oferowanych przez klinikę zabiegów, najdroższy jest ten dotyczący korekcji opadających powiek. Za zabieg na jednym oku, w zależności od tego, czy operujemy tylko jedną powiekę czy obie - zapłacimy od 4000 do 8 800 złotych. Wyższa cena ma związek z tym że jest to jeden z najbardziej zaawansowanych zabiegów z zakresu okuloplastyki.