Poniedziałek, 20 maja 2024

Korekta stożka rogówki – cennik w Krakowie i Warszawie w Vidium Medica

6 października 2019

 

Informacja o tym, że chorujemy na stożek rogówki, nie musi oznaczać wyroku do końca życia. Dzięki zaskakującemu postępowi współczesnej medycyny możemy dziś skorzystać ze skutecznych metod korekty tej poważnej choroby narządu wzroku. Leczenie stożka rogówki polega na przeprowadzeniu krótkiego zabiegu chirurgicznego. Operacja trwa jedynie kilkanaście minut, jest w pełni bezbolesna i umożliwia szybki powrót pacjenta do formy. Ze względu na to, że do korekty stożka rogówki niezbędny jest wysokiej klasy sprzęt medyczny, takie zabiegi są przeprowadzane jedynie w najnowocześniejszych ośrodkach medycznych w Polsce. Jednym z nich jest klinika okulistyczna Vidium Medica, prowadząca swoje ośrodki w Krakowie i Warszawie. W ośrodku przeprowadzane są innowacyjne zabiegi korekty stożka rogówki: Cross Linking, Topoguided oraz pierścienie Intacs. Ile kosztuje korekta stożka rogówki w poszczególnych lokalizacjach?


Korekta stożka rogówki – cennik leczenia w Krakowie


Pierwszym etapem leczenia stożka rogówki w Vidium Medica jest dokładna analiza diagnostyczna. Diagnostyka obejmuje przeprowadzany na pierwszej wizycie wywiad medyczny oraz wykonanie niezbędnych badań. Wśród badań wymienić można między innymi topografię rogówki, pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego, pomiar szerokości źrenicy, badanie refrakcji, pomiar gęstości komórek nabłonka, biometrię optyczną oraz badanie widzenia (dla obydwu oczu). Koszt pełnego pakietu badań diagnostycznych wraz z konsultacją lekarską w Krakowie to 290 zł. Gdy diagnoza potwierdzi obecność stożka rogówki, pacjent zostaje zakwalifikowany do jednego z trzech zabiegów operacyjnych. Pierwszym z nich jest wszczepienie do oka tzw. pierścieni Intacs. Ich rolą jest wyrównanie krzywizny rogówki i tym samym wyeliminowanie stożka rogówki. Zabieg z pierścieniami Intacs wykonywany jest z użyciem specjalnego lasera femtosekundowego. Koszt takiego zabiegu to 5900 zł. Zabieg Topoguided, polegający na laserowym wygładzeniu powierzchni rogówki, kosztuje w Vidium Medica w Krakowie 3500 zł. Korekta stożka rogówki może być wykonana również w trakcie prawdziwie innowacyjnego zabiegu Cross Linking. W trakcie operacji rogówka chorego jest nasączana roztworem ryboflawiny, a następnie naświetlana promieniami UV. Pozwala to na wytworzenie nowych połączeń kolagenowych, a tym samym na stabilizację i wzmocnienie struktury rogówki. Cena takiego zabiegu to 2500 zł.


Korekta stożka rogówki – cennik leczenia w Warszawie


Procedura postępowania podczas korekty stożka rogówki w oddziale Vidium Medica w Warszawie jest dokładnie taka sama, jak w Krakowie. Jeśli chodzi o cennik, przedstawia się on podobnie. Koszt pełnej diagnostyki wraz z konsultacją lekarską to 290 zł. Wszczepienie pierścieni Intacs wiąże się z kosztem 5900 zł. Zabieg Topoguided kosztuje 3500 zł. Natomiast Cross Linking to koszt 2500 zł. Co ważne, niezależnie od tego, który oddział kliniki wybierzemy, cena zabiegu obejmuje także jedną wizytę kontrolną. Za drugą i trzecią wizytę kontrolną zapłacimy po 100 zł za każdą. Dla pewności warto udać się również na kontrolę po 7 miesiącach od zabiegu – kosztuje ona 250 zł.

Kliknij i sprawdź ceny zabiegów w Krakowie oraz w Warszawie.