Piątek, 9 grudnia 2022

Ile kosztuje laserowa korekcja wzroku?

13 grudnia 2019

Laserowa korekcja wad wzroku to szansa, by raz na zawsze pozbyć się okularów. Chcesz z niej skorzystać? Dowiedz się, ile kosztuje zabieg chirurgii refrakcyjnej.

Laserowa korekcja wad wzroku staje się coraz popularniejszym zabiegiem. Na pewno wpływ na wzrost częstotliwości wykonywani zabiegów ma kilka czynników. Przede wszystkim współczesne zabiegi laserowe okulistyczne są bezbolesne i bardzo bezpieczne, nie ma ryzyka skutków ubocznych, nie wymagają też pobytu w szpitalu – wszystko odbywa się w ramach tak zwanej chirurgii jednego dnia. Poza tym zabiegi oferuje dziś każda dobra klinika okulistyczna, a taka konkurencja oraz większa dostępność sprawia, że ceny spadają. Dziś zabieg laserowej korekcji wad wzroku pod względem cenowym jest w zasięgu większości z nas. I bardzo dobrze, bo komfort ostrego widzenia bez okularów nie powinien być zarezerwowany tylko dla najbogatszych.

Ile kosztuje laserowe usuwanie wad wzroku? Cena zabiegu zależy od tego, jaką metodą jest on przeprowadzany oraz oczywiście od oferty konkretnej kliniki.

Przykładowe ceny w klinice Vidium Medica w Krakowie

Badanie kwalifikacyjne kosztuje obecnie w cenie promocyjnej 145 zł

Zabieg metodą femtoLASIK vOptimum 3495 zł

Zabieg metodą femtoLASIK vDesign 4100 zł

Zabieg EBK 3100 zł

Zabieg Transn PRK (Streamlight) 3400 zł

Zabieg PRK 1950 zł

Zabieg PTK 1600 zł zabieg SMILE 3995 zł

Przykładowe ceny w klinice Vidium Medica w Warszawie

Badanie kwalifikacyjne kosztuje obecnie w cenie promocyjnej 145 zł

Zabieg metodą femtoLASIK vOptimum 3495 zł

Zabieg metodą femtoLASIK vDesign 4100 zł

Zabieg EBK 3100 zł

Zabieg Transn PRK (Streamlight) 3400 zł

Zabieg PRK 1950 zł

Zabieg PTK 1600 zł zabieg SMILE 3995 zł

Podane wyżej ceny dotyczą zarówno w Krakowie jak i w Warszawie kosztów korygowania wady w jednym oku, przy założeniu, że wada korygowana jest w obojgu oczach. Jeśli zabieg wykonywany jest tylko na jednym oku, cena jest nieco wyższa. W cenie jest zabieg oraz materiały używane podczas niego. Nie płacimy także za pierwszą wizytę kontrolną – dwie kolejne to już koszt 100 zł za każdą.

Dobry wzrok – najlepsza inwestycja

Z powyższego wykazu wynika, że jeśli potrzebujemy korekcji wady w obojgu oczach, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu siedmiu – ośmiu tysięcy. Czy to dużo? Na pewno nie jest to kwota, którą każdy może bez żadnego problemu wygospodarować w budżecie. Warto jednak wziąć pod uwagę, że efektem zabiegu będą też znaczące oszczędności. Kupowanie soczewek kontaktowych, płynów i akcesoriów, konieczność wymiany okularów – to wszystko są wydatki, które generuje wada wzroku. Dzięki zabiegowi laserowej korekcji nie będziemy ich już ponosić, inwestycja ta zwróci się więc w dłuższej perspektywie. Oczywiście zyskamy też dobry wzrok, a to jest wartość trudna do przeliczenia na pieniądze.

Warto też wiedzieć, że większość klinik okulistycznych oferuje swoim pacjentom korzystne systemy ratalne, które pozwalają na sfinansowanie zabiegu z zakresu chirurgii refrakcyjnej bez konieczności wpłacania całej kwoty jednorazowo. Dzięki rozłożeniu kosztów zabiegi na raty, nie są one tak obciążające dla portfela. Systemy rat medycznych zdecydowanie zwiększają dostępność nowoczesnych usług medycznych w grupie mniej zamożnych klientów. Ich uzyskanie nie wymaga posiadania wysokiej zdolności kredytowej, a oprocentowanie jest bardzo korzystne.