Piątek, 9 grudnia 2022

Laserowa korekta wzorku – ceny w Krakowie

18 marca 2020

Laserowa korekta wzroku to zabieg, którego popularność ciągle rośnie. Jeszcze około dziesięciu lat temu na usunięcie wady wzroku przy użyciu lasera decydowały się głownie osoby, którym perfekcyjny wzrok był niezbędny w pracy, a także celebryci czy osoby bardziej zamożne. Powodem była nie tylko mniejsza dostępność zabiegów laserowej korekcji wzroku, ale też ich wysokie ceny, co skutecznie zniechęcało przeciętnego krótkowidza czy dalekowidza do podjęcia tego tematu.

Dzisiaj jednak zabiegi są powszechnie dostępne, oferuje je każda dobra klinika okulistyczna w Polsce, na przykład Vidium Medica mieszcząca się w Warszawie oraz w Krakowie. Ceny zabiegów laserowych także są dziś niższe – przede wszystkim dlatego, że innowacyjna technologia jest coraz tańsza, a poza tym pojawiła się konkurencja cenowa między klinikami. Więcej chętnych pacjentów także pozwala na obniżenie kosztów. Ile wiec kosztuje laserowa korekta wad wzroku? Przyjrzeliśmy się cennikowi kliniki Vidium Medica w Krakowie. Oto ceny zabiegów.

femtoLASIK vOptimum 3495 zł
femtoLASIK vDesign 4100 zł
EBK 3100 zł
Trans PRK (Streamlight) 340 zł
PRK 1950 zł
Zabieg PTK 1600 zł
zabieg SMILE 3995 zł

Powyższe ceny są cenami promocyjnymi dotyczącymi zabiegu wykonywanego na jednym oku. Obowiązują, gdy w klinice Vidium Medica w Krakowie wykonujemy zabieg laserowej korekcji wad wzroku na obojgu oczach – całkowity koszt jest oczywiście dwukrotnością podanych kwot. Jeśli jednak zabieg dotyczy jednego tylko oka, ceny są nieznacznie wyższe.
Oczywiście kilka tysięcy złotych to wciąż nie jest mała suma i dla wielu osób zapłacenie takiej kwoty może być poważnym wyzwaniem finansowym. Warto jednak pamiętać, ze laserowe usunięcie krótkowzroczności, nadwzroczności czy astygmatyzmu przełoży się na konkretne oszczędności w przyszłości, a więc inwestycja ta zwróci się także pod względem finansowy, bo oczywiście to co w niej najważniejsze, czyli zdrowie oczu, komfort widzenia i codzienna wygoda są wprost bezcenne.

Sprawdź cennik w Krakowie! --->  https://vidiummedica.pl/laserowa-korekcja-wzroku/cennik/Co ważne, w klinice Vidium Medica w Krakowie tak jak w wielu innych klinikach okulistycznych można skorzystać z wygodnego i korzystnego systemu ratalnego, który pozwala sfinansować zabieg laserowy przy wykorzystaniu kredytu, dzięki czemu będzie on zdecydowanie mniejszym obciążeniem dla domowego budżetu. Koszt zabiegu można rozłożyć nawet na pięćdziesiąt rat.

Wyjaśnijmy jeszcze, skąd różnice w podanych cenach. Otóż laserową korekcję wad wzroku można wykonać różnymi metodami. Ich dobór zależy od rodzaju wady wzroku, ego na ile jest skomplikowana i silna, a także od dodatkowych elementów, które ocenia lekarz podczas badania kwalifikacyjnego. Dopiero po wykonaniu takiego badania zaleca najlepszy w danym przypadku zabieg. Co ważne, nie zawsze najdroższy zabieg jest najlepszy w konkretnym przypadku!

Należy też pamiętać, że niezależnie od ceny oraz od stosowanej metody, wszystkie metody laserowej korekty wad wzroku w dobrych klinikach okulistycznych są całkowicie bezpieczne. Stosowane dziś lasery uważane są za urządzenia trzeciej generacji. Dzięki sterowaniu komputerowemu och używanie pozwala na bardzo wysoki stopień precyzji. Nowoczesne lasery działają szybko i zmniejszą mocą, nie ma już problemów, które kiedyś się zdarzały, czyli termouszkodzeń w obrębie oka, co mogło prowadzić do poważnych powikłań i skutków ubocznych terapii laserem.