Niedziela, 1 października 2023

Laserowa korekta wzorku - ceny w Warszawie

20 marca 2020

Laserowa korekta wzroku to zabieg, który dla wielu osób może być spełnieniem marzeń a przy tym inwestycją w zdecydowaną poprawę jakości swojego życia. Dlaczego? Okulary to niezaprzeczalnie piękny i efektowny dodatek. Jeśli jednak ich noszenie staje się koniecznością, zaczynamy dostrzegą uciążliwości i modny design oprawek nie zmienia faktu, że w czasie deszczu szkła są mokre i widzimy niewyraźnie, a po wejściu z zimnego powietrza do ciepłego autobusu szkła są zaparowane i też niewiele widać. Także odciskające się na nosie ramki są nieprzyjemne. Również uprawianie sportu w okularach jest mało wygodne. Sprawę ratują soczewki kontaktowe, jednak po pierwsze nie każdy może je nosić, a po drugie – to także koszty i konieczność pamiętania o kolejnej rzeczy w naszym zabieganym życiu.

Na szczęście okazało się, że istnieje sposób, by trwale pozbyć się wady wzroku i nie musieć już nosić okularów ani soczewek. Laserowa korekcja wad wzroku to zabieg okulistyczny bardzo bezpieczny i bezbolesny – w trakcie może się zdarzyć jedynie odczuwanie pewnego dyskomfortu. Także rekonwalescencja po laserowym usuwaniu krótkowzroczność, nadwzroczności czy astygmatyzmu nie jest długa i uciążliwa, dość szybko możemy wrócić do codziennych obowiązków, ale i tez przyjemności takich jak sport, choć początkowo zalecane jest ograniczenie się do rekreacyjnych aktywności. W razie wątpliwości warto poradzić się lekarza.

Ile kosztuje laserowy zabieg korekty wzroku? Ceny w Warszawie są niestety często wyższe niż w innych miastach, ale i tutaj możemy znaleźć interesujące promocje. Warto zapoznać się na przykład z ofertą kliniki okulistycznej Vidium Medica, która specjalizuje się właśnie w laserowych zabiegach medycznych. Ile w tym miejscu kosztuje usunięcie wad wzroku? Konkretna cena zależy oczywiście od rodzaju wady i stopnia jej nasilenia, a także od tego, czy interwencji okulisty wymaga jedno oko czy dwoje oczu.

Prezentujemy jednak orientacyjny cennik laserowej korekcji wad wzroku w Warszawie.

Badanie kwalifikacyjne 145 zł
femtoLASIK vOptimum 3495
femtoLASIK vDesign 4100
EBK 3100
Trans PRK 3500
Zabieg PTK 1600
Zabieg SMILE 3995

Powyższe ceny są promocyjne i dotyczą ceny zabiegu na jedno oko w sytuacji, gdy wykonujemy zabieg na dwoje oczu.
Czy zatem laserowa korekcja wad wzroku w Warszawie jest droga? Na pewno nie są to małe kwoty, choć należy pamiętać, że w przypadku okulistyki po prostu nie wolno oszczędzać na jakości sprzętu czy kwalifikacji personelu, bo stawką jest tu zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów. Warto też wziąć pod uwagę, że nosząc okulary lub soczewki kontaktowe także ponosimy pewne koszty – szkła korekcyjne są drogie, a często trzeba je wymieniać co 2-3 lata, a nawet częściej, gdy np. okulary zostaną zniszczone. Soczewki kontaktowe nie są zbyt drogie, jeśli jednak policzymy, ile wydalibyśmy na nie w ciągu całego naszego życia to wyjdzie niebagatelna suma… Oczywiście aspekt finansowy to tylko jednak strona medalu – wygoda i komfort jaki zyskujemy pozbywając się okularów są po prostu bezcenne!

W podjęciu decyzji o zabiegu może pomóc fakt, że w Vidium Medica cenę każdego zabiegu można rozłożyć aż na pięćdziesiąt korzystnie oprocentowanych rat, dzięki czemu wydatek nie będzie tak bolesny dla naszego portfela. Raty medyczne to najlepszy sposób wygodnego finansowania zabiegów poprawiających stand naszego zdrowia.