Środa, 24 lipca 2024

Ile kosztuje okuloplastyka w Krakowie?

4 stycznia 2021

Okuloplastyka to dziedzina medycyna, która cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się ona zabiegami z pogranicza okulistyki i chirurgii plastycznej. Większość operacji przeprowadzona jest w ramach chirurgii jednodniowej i niesie za sobą efekty zarówno estetyczne, jak i lecznicze. W jakich przypadkach warto rozważyć okuloplastykę? Czy zabiegi tego typu są kosztowne?

 

Okuloplastyka - co to jest?

Przy okuloplastyka mówimy zwykle w przypadku korekt nieprawidłowości o różnorakim pochodzeniu. Stosuje się ją zarówno w korekcie opadających powiek (blefaroplastyce), jak i przy usuwaniu kępek żółtych, skrzydlików i innych ciał obcych. Zabiegi okuloplastyczne są bezpieczne i przeprowadzane w ramach chirurgii jednego dnia. Pacjent jeszcze tego samego dnia wraca do domu. Pamiętać musi jednak o około 10-dniowej rekonwalescencji i konsultacji kontrolnej, aby mieć pewność, że wszystko goi się prawidłowo.

 

Dla kogo polecana jest okuloplastyka?

Z okuloplastyki bardzo często korzystają osoby, które zmagają się m.in. ze skrzydlikiem, czyli zgrubieniem spojówki. Nie ma w pełni udokumentowanego wytłumaczenia przyczyn powstawania tej zmiany chorobowej. Do zgrubienia spojówki dochodzi najczęściej w przypadku długotrwałej ekspozycji na kurz, wiatr lub słońce. Zabieg ma charakter bardziej plastyczny niż estetyczny. Skrzydlika nie należy lekceważyć, gdyż może on wywoływać chwilowe zaburzenia ostrości wzroku, a to może być bardzo niebezpieczne np. w chwili prowadzenia samochodu. Z zakresu medycyny estetycznej okuloplastyka najczęściej skupia się na usuwaniu guzków, kaszaków i korekcji opadających powiek. Szczególnie ta ostatnia dolegliwość dokucza osobom starszym. Wraz z wiekiem spada elastyczność skóry, przez co powieki mogą nam zachodzić na oczy. Wygląda to nie tylko nieestetycznie, ale także stwarza pewne zagrożenie, gdyż w związku z tym mamy ograniczone pole widzenia.

 

Jakie są ceny okuloplastyka w Krakowie?

W klinice Vidium Medica w Krakowie przeprowadza się szereg zabiegów z zakresu okuloplastyki. Usuwane są guzki, cysty, brodawki, kaszaki czy gradówki. Klinika specjalizuje się także w likwidowaniu zmian spojówki, usuwaniu ciał obcych i skrzydlików. Zabiegi te na szczęście nie należą do drogich - ich ceny wahają się zwykle od 700 do 1000 złotych. W korzystnej cenie są także konsultacje przed zabiegiem i wizyty kontrolne. Ich koszt to zaledwie 100 złotych. Większość wymienionych zabiegów okuloplastycznych przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym. Jeśli chcielibyśmy się podjąć korekcji opadających powiek, możemy w krakowskim oddziale kliniki Vidium Medica przejść badanie kwalifikujące. Jeśli nie będa istniały przeciwskazania do operacji - lekarz umówi nas na zabieg w Warszawie. Jako że blefaroplastyce jest już znacznie bardziej skomplikowanym zabiegiem, jego cena też jest relatywnie wyższa. W tym przypadku powinniśmy się przygotować na inwestycję od 4 000 do 8 000 złotych za oko - w zależności czy korekcie będzie poddawać tylko górną lub dolną powiekę, czy obie.