Piątek, 9 grudnia 2022

Laserowa korekta wzorku - metoda ReLEx® SMILE

17 lutego 2020

Mamy dobrą wiadomość dla każdego, kto marzy o tym, żeby pozbyć się krótkowzroczności, a tym samym nie musieć już nosić okularów ani soczewek kontaktowych. Teraz wada wzroku może być usunięta szybko, bezboleśnie i bezpiecznie. Nawet jeśli jest bardzo dużo. Wszystko to dzięki innowacyjnym metodom laserowej korekcji wad wzroku. Poznaj jedną z najlepszych, która pozwoli Ci raz na zawsze uzyskać pełną ostrość widzenia. To najlepsza inwestycja, która poprawi jakość Twojego codziennego życia.

Laserowa korekcja wad wzroku metodą ReLEx® SMILE to najnowocześniejsza i najbardziej innowacyjna spośród dostępnych obecnie laserowych metod usuwania wad wzroku. Stosowana jest w najlepszych klinikach okulistycznych na całym świecie. W Polsce zabiegi metodą ReLEx® SMILE przeprowadzane są na przykład w klinice okulistycznej Vidium Medica, jaka ma swoje placówki w Warszawie oraz w Krakowie.

Kliknij i dowiedz się więcej o metodzie ReLEx SMILE >>> https://vidiummedica.pl/laserowa-korekcja-wzroku/smile/

Jak przebiega zabieg usuwania wad wzroku tą metoda? Lekarz okulista przy wykorzystaniu lasera femtosekundowego VisuMax® wypreparowuje mikrosoczewkę z istoty własnej rogówki. Powstała w ten sposób tak zwana lentikula jest następnie modelowana tak, by jej kształt gwarantował prawidłowe padanie promieni na siatkówkę, od czego zależy ostrość obrazu. W pierwszej fazie zabiegu laserowo modeluje się tylną ściankę lentikuli, od której zależy zmiana mocy. W drugiej części zabiegu okulista zajmuje się uksztaltowaniem przedniej części mikrosoczewki. Wypreparowana mikrosoczewka jest usuwana przez mikroskopijne nacięcie poprowadzone na powierzchni oka. Od tej techniki pochodzi nazwa zabiegu, a konkretnie skrót SMILE, który nie ma nic wspólnego z uśmiechem. To skrót od określenia Small Incision Lenticule Extraction, co można przetłumaczyć na język polskie jako refrakcyjne usunięcie soczeweczki przez małe otwarcie.

W tej metodzie nie ma więc konieczności preparowania płatka rogówki. Największą zaleta tej metody jest krótki czas zabiegu, a także bardzo niewielkie nacięcie – dzięki temu zabieg laserowej korekcji wzroku metodą ReLEx® SMILE wiąże się z bardzo niewielkim ryzykiem wystąpienia powikłań pozabiegowych. Nienaruszone zostają też powierzchniowe warstwy rogówki. Dodatkowo minimalizowane jest ryzyko uszkodzenia nerwów rogówki. Całokształt tej metody minimalizuje ryzyko najczęstszej przyczyny dyskomfortu po zabiegach laserowej korekcji wad wzroku, a więc wystąpienia zespołu suchego oka.

Jakie wady można korygować metodą ReLEx® SMILE? Zabieg ten wykonuje się u osób mających krótkowzroczność w zakresie od -0,5 dioptrii aż do -10 dioptrii. Jest to wiec metoda polecana dla osób, które ze względu na wysoką krótkowzroczność nie mogą korzystać z innych metod, by uzyskać pełną ostrość widzenia. To też świadczy o innowacyjności tej metody. Metoda laserowej korekcji wad wzroku ReLEx® SMILE służy też do korygowania astygmatyzmu krótkowzrocznego od -0,25 dioptrii do -5 dioptrii.

Ile kosztuje laserowa korekcja wad wzroku metodą ReLEx® SMILE? W Warszawskiej placówce Vidium Medica za zabieg zapłacisz 3995zł za jedno oko, jeśli zabieg wykonywany jest na dwojgu oczu. Jeśli wada wzroku dotyczy jednego oka, będzie to koszt 4600 zł. Należy do tego doliczyć kwotę 145 zł za wizytę kwalifikującą do wykonania zabiegu w klinice. Kwotę tę możesz rozłożyć aż na pięćdziesiąt rat o korzystnym oprocentowaniu.