Marzysz o tym, żeby pozbyć się wady wzroku i zrezygnować z okularów lub soczewek kontaktowych? Planujesz laserową korekcję krótkowzroczności, nadwzroczności lub astygmatyzmu? Poznaj wyjątkowo nowoczesną i bezpieczną metodę usuwania wad wzroku, jaką znajdziesz w najnowocześniejszych klinikach okulistycznych.
Laserowa korekta wzroku metodą femtoLASIK to zabieg okulistyczny zaliczany do zabiegów najnowszej generacji. Wyjątkowo innowacyjny system sprawia, że zabieg wykonywany tym systemem jest bardzo bezpieczny i nie powoduje skutków ubocznych. Pozwala też na skuteczne i bardzo precyzyjne modelowani rogówki, dzięki czemu można nim usuwać nawet skomplikowane i zaawansowane wady wzroku, przywracając pacjentom pełną ostrość widzenia, a tym samym – komfort życia. Dzięki femtoLASIK możesz raz na zawsze pożegnać konieczność noszenia okularów!
Zabieg z użyciem lasera femtoLASIK może być wykonywany na dwa sposoby: WF Optimized lub SCA. Obie metody wykorzystywane są między innymi w klinice okulistycznej Vidium Medica w Krakowie oraz w Warszawie – placówka ta specjalizuje się właśnie w najnowocześniejszych zabiegach laserowych, w tym w laserowej korekcji wad wzroku.
Jak przebiega zabieg metodą femtoLASIK?
W trakcie zabiegu odpreparowywany jest i odchylany płatek rogówki. Lekarz okulista używa do tego lasera femtosekundowego. Następnie przy wykorzystaniu lasera excimerowego formuje rogówkę tak, by nadać jej prawidłowy kształt. Dochodzi do tego poprzez bezdotykowe formowanie jej struktur, a zatem w sposób bardzo bezpieczny i pozwalający na precyzyjne modelowanie. Należy bowiem pamiętać, że to właśnie wady w ukształtowaniu rogówki sprawiają, że promienie źle odbijają się w oku, zamiast padać na siatkówkę – to, dlatego obraz jest nieostry. Średnio zajmuje to około 10 sekund. Następnie płatek rogówki umieszczany jest ponownie na swoim miejscu. Dzięki wykorzystanej technice zasysa się szybko tak, że linie cięcia są praktycznie niewidoczne.
Jakie są zalety metody femtoLASIK?
Przede wszystkim jest ona bezpieczniejsza niż zabiegi z laserami poprzednich generacji. Należy podkreślić, że podczas całego zabiegu wykorzystywane jest sterowanie komputerowe co pozwala na bardzo wysoki stopień precyzji. Metoda ta umożliwia też wysoki stopień zindywidualizowania całego procesu i dopasowania go do potrzeb danego pacjenta, na przykład poprzez dobranie grubości oraz średni tworzonego płatka rogówki.
Dla kogo rekomendowana jest laserowa korekcja wad wzroku metodą femtoLASIK?
Dla osób, którym zależy na jak najkrótszej rekonwalescencji oraz szybkim powrocie do normalnego funkcjonowania w życiu codziennym, a więc na przykład dla osób bardzo aktywnych zawodowo, czy posiadających małe dzieci, co też wymaga dużego zaangażowania i aktywności, w tym fizycznej
Dla osób ze skłonnością do zespołu suchego oka. Przy zastosowaniu tej metody ryzyko, że po zabiegu wystąpi przykre uczucie wysuszenia oka jest minimalizowane
Dla osób z dość dużą wadą wzroku, w tym z astygmatyzmem. Metoda ta pozwala na precyzyjne i przewidywalne usuwanie wad w zakresie od -6,0 do +2,00 dioptrii, w przypadku astygmatyzmu do 2 dioptrii.
Dla osób z cienką rogówką lub dużą średnicą źrenic, co stawiło często przeciwwskazanie do zabiegów laserowych wcześniejszych generacji ze względu na możliwe ryzyko powikłań i trudności podczas samego zabiegu.